Nowy numer 03/2020 Archiwum

Wybierają najlepszego wikarego. Mamy sylwetki 21 kandydatów

Działający na terenie diecezji świdnickiej portal wAkcji24 przeprowadza plebiscyt „wikary z plusem”.

Na początku października upłynął czas zgłoszenia kandydatów, a już 8. dnia tego różańcowego miesiąca rozpoczęło się głosowanie smsowe. Do wyboru jest 21 kandydatów, pracujących w całej diecezji. Szczegóły dotyczące plebiscytu można znaleźć na stronie organizatora, a my przedstawiamy sylwetki zgłoszonych księży.

Wybierają najlepszego wikarego

Pierwszy na liście jest ks. Marcin Zawada z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju. Wcześniej pracował on w Polanicy-Zdroju i Nowej Rudzie-Słupcu. Na łamach świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego” zasłynął z ciekawych warsztatów i pielgrzymek dla młodzieży.

Zabrał młodzież do Wadowic
Piknik z pupilem
Drogi Krzyżowe ulicami miast diecezji świdnickiej
Patron zimowiska towarzyszył dzieciom i młodzieży każdego dnia
Zimowsko ze św. Janem Bosko
Tydzień Misyjny w Nowej Rudzie Słupiec
W Nowej Rudzie-Słupcu szykują kartki świąteczne
W Bieszczady ze św. Janem Bosko
Ulepimy dziś… papugę
Kot i pączki na katechezie
Do św. Józefa i jego teściowej
"Wakacje z Bogiem" i pożegnanie księdza Marcina

Wybierają najlepszego wikarego

Drugi jest ks. Piotr Ochoński. To wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. Choć do naszej diecezji trafił w 2014 r. (z diecezji opolskiej), to w Złotym Stoku i Świebodzicach szybko dał się poznać jako dobry katecheta i organizator. W GN pisaliśmy o nim przy okazji Orszaku Trzech Króli.  

Świebodzice. Dzieci rozgrzały przybyłych kolędami

Wybierają najlepszego wikarego

Trzeci jest ks. Artur Tomczak, wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy. Ostatnio dużo pisaliśmy o rozpowszechnianym przez niego kulcie św. Rity i św. Michała Archanioła. Wcześniej pracując w Bielawie i w Lądku-Zdroju, angażował się m.in. w przygotowanie ŚDM. 

Zaszczepił w Świdnicy kult św. Rity
Świdnica. Najpierw Rita, a teraz Michał Archanioł
Akatyst przed odpustem
Oscypki w tym gronie smakują inaczej
Wprowadzenie relikwii św. Rity w Świdnicy
Śladami świętych
Mają swoje zdanie na ważkie tematy

 

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Kowalina
    13.10.2019 01:02
    Jeżeli kryterium wyboru na „wikariusza z plusem” jest np stwierdzenie, że : „pięknie odprawia Msze Św, nabożeństwa czy też uśmiecha się do ludzi” to dajcie spokój, to są ich obowiązki, a nie coś szczególnego ! Dlaczego nie ma np kandydatury Ks Farona, który poza pobożnością nie boi się ludzi , zaraża pasją kulturystki, zachęca do zdrowego trybu życia ? A nie, pozamykali się w Kościele i myślą że ludzie ich będą nosić na rękach, za co ? Prawdziwe życie zaczyna się poza drzwiami plebanii czy Kościoła . Tam niech pójdą . Jak się patrzę na tych zadufanych w sobie proboszczów - to boje się że wikariusze będą tacy sami .
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama