Nowy numer 49/2019 Archiwum

Wybierają najlepszego wikarego. Mamy sylwetki 21 kandydatów

Działający na terenie diecezji świdnickiej portal wAkcji24 przeprowadza plebiscyt „wikary z plusem”.

Wybierają najlepszego wikarego

Kolejny na liście jest ks. Adam Makiel z parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Pracował w Wałbrzychu i Nowej Rudzie-Słupcu i ma duże doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadził Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Kolędników Misyjnych.

Taki mały, taki duży...
Nie próżnują, kolędując misjom
Mają swoje zdanie na ważkie tematy

Wybierają najlepszego wikarego

Ks. Damian Kowalski ma numer 5. Pracuje aktualnie w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, a wcześniej jako neoprezbiter był wikariuszem w Polanicy-Zdroju. W naszym archiwum znajdziecie jego zdjęcia z kolejnych etapów seminaryjnej formacji.

Ks. Damian Kowalski
Diakonów mamy pod dostatkiem
Duchowe lekarstwo dla kuracjuszy. Polanica-Zdrój - Wniebowzięcia NMP
Trzy w jednym

Wybierają najlepszego wikarego

Szósty jest ks. Marcin Mazur. To pasjonat motorów i już nieraz  o nim pisaliśmy. Pracował w Polanicy-Zdroju, Świdnicy, a od kilka lat jest w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Należy do księżowskiego klubu "God's Guards", ale jest też aktywny w pracy duszpasterskiej.

Ryk motorów w sanktuarium
Dobrze zacząć
Pobłogosław, Jezu drogi!
Bo trzeba dorosnąć
W Świdnicy i Wałbrzychu równo rozpoczęli sezon motocyklowy
Peryferia na dwóch kółkach
Księża na maszynach

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Kowalina
    13.10.2019 01:02
    Jeżeli kryterium wyboru na „wikariusza z plusem” jest np stwierdzenie, że : „pięknie odprawia Msze Św, nabożeństwa czy też uśmiecha się do ludzi” to dajcie spokój, to są ich obowiązki, a nie coś szczególnego ! Dlaczego nie ma np kandydatury Ks Farona, który poza pobożnością nie boi się ludzi , zaraża pasją kulturystki, zachęca do zdrowego trybu życia ? A nie, pozamykali się w Kościele i myślą że ludzie ich będą nosić na rękach, za co ? Prawdziwe życie zaczyna się poza drzwiami plebanii czy Kościoła . Tam niech pójdą . Jak się patrzę na tych zadufanych w sobie proboszczów - to boje się że wikariusze będą tacy sami .
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama