Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmiany na świdnickiej pieszej pielgrzymce. Jest komunikat organizatorów

Dwa tygodnie po epilogu w Bardzie ruszają przygotowania do XVIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

Organizatorzy zapewniają, że jeśli pielgrzymka w 2021 r. będzie mogła wyruszyć, przybierze nieco inną formą. „Chcemy, by wszystkie grupy wyruszały wspólnie z katedry świdnickiej po Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa (…). Połączymy się w jeden nurt i od pierwszego do ostatniego dnia będziemy budować jedność na wspólnej Eucharystii” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie pielgrzymki.

Zmienia się też termin wędrówki, a co za tym idzie również trasa. „Pielgrzymi i członkowie służb wiele razy zgłaszali nam trudności z dostaniem urlopu na dziesięciodniową pielgrzymkę oraz konieczność wyboru pomiędzy czasem spędzonym z rodziną a wyprawą na Jasną Górę. Wychodząc naprzeciw tym głosom, podjęliśmy decyzję o skróceniu pielgrzymki do 8 dni. Możemy już zdradzić, że jesteśmy po uzgodnieniach z gospodarzami Duchowej Stolicy Polski i w przyszłym roku wyruszymy do Maryi 1 sierpnia, a u Jej tronu zameldujemy się 8 sierpnia. Zmiana terminu ma swoje konsekwencje i wymogła na nas korektę trasy, którą przedstawimy Wam po ostatecznych konsultacjach z braćmi ze Służby Porządkowej. Zmienią się także niektóre miejsca postojów i noclegów – część ze względu na zmianę trasy, inne w odpowiedzi na zaproszenia, jakie kierowali do nas duszpasterze i mieszkańcy mijanych miejscowości” – dodaje ks. Krzysztof Iwaniszyn, główny przewodnik pielgrzymki.

Podkreśla, że to trudna decyzja, ale ważna dla organizacji kolejnych wędrówek. – Choć nikt z nas nie lubi zmian i z pewnością wielu z Was będzie odczuwać żal za tym, co było. Wiemy jednak wszyscy, że zmiany są nieuniknionym skutkiem rozwoju i ufamy, że przyniosą ze sobą wiele dobrego. Pamiętajmy wszyscy, że celem naszego wędrowania jest wspólne i bezpieczne dotarcie na Jasną Górę i wzrastanie każdego dnia w Bożej Miłości. Wierzymy, że już 1 sierpnia 2021 roku spotkamy się w katedrze świdnickiej, by z radością rozpocząć XVIII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę – kończy.

Pod komunikatem podpisał się również ks. Bartłomiej Łuczak, szef bazy i współorganizator wydarzenia.

Czytaj też:
XVII PPDŚ. Pątnicy wyszli ze Świdnicy
XVII PPDŚ. W drodze do Pieszyc
XVII PPDŚ. Duchowi pielgrzymi u Królowej
XVII PPDŚ. W Dzierżoniowie czuć było klimat pątniczy
XVII PPDŚ. "Zieloni" z entuzjazmem przyjęli w Kłodzku Matkę Bożą
XVII PPDŚ. W drodze - czasem słońce, czasem deszcz
XVII PPDŚ. Ząbkowice Śl. też duchowo idą na Jasną Górę
XVII PPDŚ. "Piąteczka" wyszła z obrazem na miniwędrówkę
XVII PPDŚ. Pielgrzymi z Królową u aniołów w Wałbrzychu
XVII PPDŚ. W Bardzie były "różowe okulary"
XVII PPDŚ. Nasi dotarli już do Częstochowy
XVII PPDŚ. Ostatni apel w diecezji
XVII PPDŚ. Pielgrzymi dotarli do Maryi
Jedni poszli, inni dojechali. Epilog XVII Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama