Nowy numer 4/2021 Archiwum

Małżonkowie nie zwalniają. Mimo wakacji

Świdnicki ośrodek Spotkań Małżeńskich podsumował kolejny rok pracy, planując najbliższe rekolekcje związane z tematyką dialogu.

Mimo deszczowej pogody członkowie ruchu spotkali się 20 czerwca w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy. Msza św. i agapa w sali parafialnej pozwoliły nie tylko podsumować miniony rok czy spędzić wspólnie czas, ale również zaplanować najbliższe rekolekcje.

- Jeszcze na ten rok mamy zaplanowane trzy terminy: od 31 lipca do 2 sierpnia, od 4 do 6 września i od 20 do 22 listopada. Niestety pierwsze rekolekcje, które zaplanowaliśmy na maj tego roku, musieliśmy odwołać. Ale na szczęście część z restrykcji została poluzowana i możemy się spotkać - wyjaśnia Ewa Świeczkowska-Stolarczyk, która wraz z mężem Robertem jest odpowiedzialna za świdnicki ośrodek.

Dla kogo są te rekolekcje? Przede wszystkim dla par, które przeżywają trudności z dialogiem, ale wielu uczestników przyjeżdża bez większych problemów, by się lepiej poznać, mieć czas z sobą pogadać na poważne tematy.

- Przez 9 lat w warsztatach z dialogu małżeńskiego wzięło udział u nas kilkaset par małżeńskich nie tylko z okolicy, ale i z całej Polski. Niektórzy wracają na kolejne etapy tej szczególnej szkoły dialogu. Organizujemy także tzw. spotkania poweekendowe, na których pracujemy nad utrzymaniem i rozwojem owoców spotkania się małżonków w dialogu - dodaje.

Wszystkie weekendowe spotkania rekolekcyjne prowadzone są w domu rekolekcyjnym księży pallotynów w Ząbkowicach Śl. Spotkania poweekendowe organizowane są w Świdnicy przy ul. Budowlanej. Więcej informacji na: spotkania-swidnica.pl, jak również w naszych dotychczasowych materiałach na ten temat:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama