Nowy numer 2/2021 Archiwum

Znów wybierają najlepszego wikarego. Tym razem 23 kandydatów

Działający na terenie diecezji świdnickiej portal wAkcji24 znów przeprowadza plebiscyt „wikary z plusem”. Celem przedsięwzięcia jest promowane wartościowych i godnych naśladowania postaw i inicjatyw księży wikariuszy diecezji świdnickiej. Księży, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczą w życiu swojej parafii czy diecezji. Organizatorzy chcą uhonorować tych, którzy na co dzień nie zabiegają o aplauz i honory, lecz codzienną posługą niosą pomoc i wsparcie innym. Do wyboru jest tym razem 23 kandydatów, pracujących w całej diecezji. Głosowanie trwa do 28 grudnia. Szczegóły dotyczące plebiscytu można znaleźć na stronie organizatora, a my przedstawiamy sylwetki zgłoszonych księży.

01. o. Mirosław Jajko

Listę kandydatów rozpoczyna ks. Mirosław Jajko SJ z Kłodzka. Ten jezuita znany jest nie tylko z jazdy na kółku, ale i świetnego kontaktu z młodzieżą, co pokazał już nie raz angażując się w diecezjalne święto młodzieży czy spotkanie służby ołtarza. 

Robią "w kółko" to samo w kościele
"Łap zasięg"
W „kółko” o wierze

02. ks. Michał Gibek

Drugi jest ks. Michał Gibek, neoprezbiter, który po święceniach trafił do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu.  W naszym archiwum znajdziecie jego zdjęcia z kolejnych etapów seminaryjnej formacji.

By dawać ludziom pokarm
Mimo brudnych rąk
Gotowi do służby
Ewangelizacja? Sutannę włóż!
Neoprezbiterzy posłani w świat w mocy Bożego Ducha

03. ks. Jerzy Kozłowski

Trójka należy do ks. Jerzego Kozłowskiego. To o nim mówiła cała Polska, kiedy w lecie na Giewoncie poraził go piorun. Wikariusz z parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie wcześniej pracował w Mieroszowie, gdzie zasłynął z prowadzenia wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”.

Jednym z rażonych piorunem na Giewoncie był ksiądz. Prosi o modlitwę
Rażony piorunem ksiądz o akcji "Polska pod krzyżem"
Pamiętają o ks. Kozłowskim nie tylko w modlitwie
Odnawiają wiarę
Są już gotowi - oto ich zawołania 

04. ks. Rafał Chudy

Czwarty jest ks. Rafał Chudy z parafii Boguszowie-Gorcach, a od niedawna diecezjalny duszpasterz środowisk trzeźwościowych. Choć krótko pełni tę funkcję, ma już na swoim koncie kilka sukcesów.

... nie pamięta złego
Pielgrzymka w intencji trzeźwości w rodzinach i narodzie
Z Legnicą ramię w ramię u MB Łaskawej
Pielgrzymka rowerowa w intencji trzeźwości
Zainicjowali Apostolstwo Trzeźwości Diecezji Świdnickiej

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama